26 Mayıs 2009 Salı

Adieu Maldini

Maldini'nin resmen itin götüne sokularak gönderilmesinin ardından Curva Sud'un lider grubu BRN bir açıklama yapmış. Olayların öncesi için, aceto'dan bilgi almak gerekebilir. Sonrasının tercümesi aşağıda.


""Curva Sud'un yapmaya niyetlendiği şeyin italyan basınında yanlış bir şekilde yer almasıyla Milan Roma maçında olanlara açıklık getiriyoruz.

Maç sırasında Paolo Maldini'ye teşekkürlerimizi (şükranlarımızı) sunduğumuz 2 pankartı açtık.

İlki, takımların sahaya girdiği sırada,

"GRAZIE CAPITANO: SUL CAMPO CAMPIONE INFINITO

MA HAI MANCATO DI RISPETTO A CHI TI HA ARRICCHITO"
(teşekkürler kaptan: saha içinde tükenmeyecek bir şampiyonsun ama seni yüceltenlere saygı göstermeyi unuttun)

2. yarıda ise
""PER I TUOI 25 ANNI DI GLORIOSA CARRIERA SENTITI RINGRAZIAMENTI

DA COLORO CHE HAI DEFINITO MERCENARI E PEZZENTI"
(25 yıllık başarılarla dolu kariyerin için sana paralı asker ve rantçı dediğin renklerden teşekkür)

Açıklamak isteriz ki pankartlarımız tartışma yaratmak için değil sadece futbolcununun fanlarına olan tutumunu kariyeri boyunca defalarca söylediği sözlerle göstermekti. Bunlardan en hoş olmayanı ise "fakir rantçılar" cümlesiydi ki kendisi bunu IStanbul dönüşü takıma yakın olmak için 800 euro harcadıktan sonra söylemişti.

25 yıllık kırmızı siyahlı kariyerinde maldini'ye karşı birşeyler bulabilmek hayli zor. Milan - Roma'a maçında bile sadece şarkı söylerken bize (Curva Sud) karşı hareketleri ve sözleri sonrası biz provakatif bir cevap olarak sadece Franco Baresi'nin bayrağını gösterdik.

Bizim için önce olan her zaman önce olacaktır
Gerçeği anlamak için

Maldini'nin örnek gösterdiği gibi: sadece saygı

UZlaşmadan, alayına curva sud milano"


*Tercüme birebir benim tarafımdan yapılmıştır, %100 doğru değildir ama anlam karmaşası yarattığımı düşünmüyorum, düzeltmeler için yorum kısmını kullanabilirsiniz. Açıklamanın bir kısmı Berlusconi ile alakalı olduğu için oraları almadım.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder